Egy összesen 830 millió forintos rekonstrukciós program keretében felújítják a közel kétszáz éves szekszárdi vármegyeházát - tájékoztatták a Napit a helyhatóságnál. A több mint 600 millió forint uniós támogatással megvalósuló beruházás része lesz a patinás épület környékének - belső udvarának és parkjának - rendbetétele is. Bár a közelmúltban elkészült tervek szerint az épületet eredeti formájában kívánják helyreállítani, a különböző belsőépítészeti megoldások lehetővé teszik majd, hogy a vármegyeháza a jövőben különböző kulturális rendezvények - hangversenyek, kiállítások, konferenciák - megtartására is alkalmas legyen. Tolna megye egyik legszebb, klasszicista, monumentális épülettömbje 1828 és 1833 között, Pollack Mihály tervei szerint készült. Udvarában egy bencés apátsági templom alapfalait tárták fel, s még ma is látható az a három tiszafa, amelyet az avatáskor ültettek. Az épület a reformkorban zajos megyegyűlések és választások tanúja volt. Bezerédj István 1844-ben elsőként itt jelentette be, hogy nemes ember létére a jövőben adót kíván fizetni. Szobra ma az épület külső kertjét díszíti. A teljes rekonstrukció 2011-re fejeződik be.
