BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódhat az Esterházy-kastély rekonstrukciója

2010. január 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a korábban tervezettnél mintegy 400 millióval kevesebből, de még az idén folytatódhat a fertődi Esterházy-kastély rekonstrukciója - tudta meg lapunk. A kormány a közelmúltban azt követően adott zöld utat az összesen kétmilliárd forintos, uniós források segítségével megvalósuló programnak, hogy a korábbi terveket átdolgozták. A felújítás második ütemének keretében többek között rendbe teszik az úgynevezett gránátosházakat, a kínai lakosztály épületeit, helyreállítják a híres bábszínházat, valamint a kiskastélyt is. A rekonstrukció része lesz a kamara- és a rózsakertek felújítása. Az új fogadóépület is elkészül, ám a létesítmény az eredetileg tervezettnél kisebb és olcsóbb lesz. A támogatási szerződés aláírása után a kivitelezésre közbeszerzési pályázatot írnak ki, s úgy tervezik, hogy az építkezés még az idén ősszel elkezdődik. Az ország legnagyobb kastélyegyüttesének felújítása jelenleg is zajlik. Az első, mintegy 1,6 milliárd forint értékű ütem keretében elsősorban a homlokzatot teszik rendbe, de a program része a belső díszudvar, valamint a bábszínház tetőszerkezetének rekonstrukciója is. Ezzel párhuzamosan egy parkolót is kialakítanak a kastély közelében. Az első ütem 2011-ben, míg a második 2012 végére fejeződik be. A térség egyik legnagyobb turisztikai fejlesztése lehetővé teszi, hogy a fertődi Esterházy-kastély a jelenlegi 150 ezerrel szemben évente akár 400 ezer látogatót is fogadhasson.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet