BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld út a húszmilliárdos programnak

2009. november 5. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Uniós és központi források segítségével egy közel 20 milliárd forint értékű, átfogó városrehabilitációs program kezdődhet Nagykanizsán - erősítette meg lapunk információit Marton István polgármester. A beruházás egyik legfontosabb eleme a belváros teljes rekonstrukciója, amelyre több mint 2 milliárd forintot költenek. Teljesen új arculatot kap a Nagykanizsa-Szombathely vasútvonal által határolt egész terület. Mindemellett az első ütem keretében megépül a belső körgyűrű még hiányzó - a Zrínyi és a Teleki utcát összekötő - szakasza, körforgalom lesz a Huszti téren, összekötik az Arany János és a Királyi Pál utcát, de a program része lesz az Erzsébet tér teljes átépítése is. Megújul a belváros összes tere, járdája, parkja, autóbusz-megállója, sőt szökőkútja is. Az első ütem legjelentősebb építkezéseivel 2010-re végeznek.
Ezzel párhuzamosan elkezdődik a második és a harmadik ütem előkészítése is, amelyek várhatóan 2012-ben fejeződnek be. A polgármester elmondta, a régi épületek bontása már elkezdődött. Az építkezés tavasszal, a teljes térséget érintő szennyvízcsatorna-hálózat kialakításával indul. A beruházás értéke az új tisztítóművel együtt eléri a 12,5 milliárd forintot. Mindemellett teljesen átépítik és bővítik a kiskanizsai városrész egészségházát, az egyik volt helyi laktanya épületéből pedig csaknem félmilliárd forintos költséggel inkubátorházat alakítanak ki, elsősorban a helyi kkv-k számára. Marton István hozzátette, arról is végleges döntés született, hogy a térségi integrált szakképző központ infrastruktúrájának kialakítására 1 milliárd forintot költenek.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet