Egységes, integrált szakmai fellépésre készül a február 6-án megalakult Építész Szervezetek Testülete (ÉSZT). Az újszerű szövetség alapítói szerint a szakmaiság, a felelősség és a gazdasági érdekek között állandósult aránytalanságok mára áthidalhatatlan gátját képezik a szakma továbbfejlődésének és így kulturális küldetésének. Az ÉSZT-et a szakmai szövetségek - többek között a Magyar és a Budapesti Építész Kamara, a Magyar Építőművészek Szövetsége, a Kortárs Építőművészek Szövetsége - és társult partnereik - a budapesti főépítész és a Studio Metropolitana ügyvezetője - azzal a céllal hozták létre, hogy az eddigieknél nyomatékosabban és egységes hangon állhassanak ki az építészet és az építészek társadalmi és gazdasági szerepével és felelősségével arányos döntéshozatali és gazdasági szerepvállalásáért. A szövetség azt szeretné elérni, hogy állásfoglalásai és ajánlásai intézményesített és fajsúlyos kiindulópontjai legyenek a teljes építészszakmát érintő aktuális kérdéseknek, a jogalkotásnak, illetve az építészet újragondolt erkölcsi, gazdasági és társadalmi pozicionálásának.
