BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadkán nyitott gyárat a Masterplast

2008. december 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eddigi legnagyobb gyárát nyitotta meg a múlt héten a szerbiai Szabadkán a magyar tulajdonú Masterplast Group Zrt. A régió egyik vezető építőanyag-gyártó és -forgalmazó cégének egymilliárd forintos ráfordítással létrehozott beruházása évi 500 ezer köbméter polisztirolt képes előállítani. A 6500 négyzetméteres üzem a legkorszerűbb polisztirolgyár a régióban. A szabadkai üzemben gyártott termékek az egyre dinamikusabban bővülő szerb és a logisztikailag kedvezően elérhető szomszédos országok igényeit szolgálják ki. A kapacitásbővítést az emelkedő energiaárak és a szigorodó környezetvédelmi előírások miatt erőteljesen megnövekedett piaci kereslet tette indokolttá. A legmodernebb technológiával felszerelt gyártósoron készülő termékek a korábbihoz képest jelentős költségelőnyt élveznek. A polisztirol nem szennyezi a környezetet, újrahasznosítható és felhasználásával csökken a fosszilis anyagok égetésével felszabaduló károsanyag-kibocsátás. Az épületek hőszigetelő képességének javítása csökkenti a fűtési költségeket, az energiafelhasználást, illetve a szénhidrogének elégetéséből származó káros gázok kibocsátásának mértékét. A cégcsoport további piaci terjeszkedéséhez a külső feltételek is adottak: a közelmúltban szigorított - ám az uniós elvárásoktól még így is jóval elmaradó - épületenergetikai rendelet előírásai alapján a hőszigetelő rendszerek iránti kereslet további fokozódására lehet számítani.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet