Átadták a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumának kibővített II. számú kollégiumát. A mintegy 937 millió forint összértékű beruházás ppp-konstrukcióban valósult meg az Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával. A közel egy évig tartó átalakítási, korszerűsítési és bővítési munkálatoknak köszönhetően az Orvos- és Egészségtudományi Centrum kollégiuma - 105 háromágyas szobával, valamint betegszobákkal, vendégszobákkal együtt - összesen 319 férőhelyet tud biztosítani a hallgatók számára. A korszerű beléptető és térfigyelő rendszerrel ellátott, akadálymentesített épületben a kor követelményeinek megfelelően bútorozott szobák és teljes egészében felszerelt konyhák, étkezők, valamint modern közösségi helyiségek biztosítják a hallgatók kényelmét és a nyugodt tanuláshoz szükséges hátteret. A megújult kollégiumot a korábbi megállapodásnak megfelelően a felújítást végző Hunép Universal Zrt. cégcsoport fogja működtetni húsz éven keresztül.
