BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évi hétmilliárdból tízezer bérlakás épülhetne

2008. november 20. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra az osztrák bérlakás-építési modell bevezetését szorgalmazza a Társaság Lakásépítésért Egyesület, mondta egy a lakásépítés jövőjéről rendezett kerekasztal-beszélgetésen Maráczi Zsolt, az egyesület ügyvezetője. Egy átlagos, ötven négyzetméteres lakás építését, 6,9 százalékos kamatot és harmincéves futamidőt alapul véve évi hétmilliárd forintból tízezer bérlakást lehetne építeni, ez az összeg mintegy 100 milliárd forint megrendelést jelentene az építőiparnak. Az egyesület vezetője kifejtette, az uniós irányszámokból kiindulva évi 55 ezer új lakás építésére lenne szükség, a prognózisok szerint azonban idén 30 ezerrel gyarapodik a lakásállomány. Úgy vélte, az 1400 milliárdos gazdaságélénkítő csomagban jelentős szerepet kellene kapnia a bérlakásépítés támogatásának. Horváth Csaba, a parlament gazdasági bizottsága lakásügyi albizottságának elnöke a bérlakásállomány növelése iránti igénnyel egyetértve rámutatott, a lakástámogatás évente jelenleg csaknem 200 milliárd forintot tesz ki, ennek kilencven százaléka a kamattámogatás. Amíg ez az összeg az euró bevezetésével nem szabadul fel, addig a bérlakásmodell megvalósításában vagy a lakástulajdon szerzése helyett a lakhatás támogatásában nincs mód érdemi előrelépésre.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet