BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladták a Tulipan Parkot

2008. november 13. csütörtök, 23:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Húszmillió euróért gazdát cserélt a biatorbágyi Tulipan Park logisztikai központ. A Segro Plc fejlesztésében épült centrum új tulajdonosa a SEB Asset Management, Németország egyik vezető ingatlanalap-kezelője. A közel 30 000 négyzetméteres logisztikai központ Biatorbágyon, az M0-M1-es csomópontnál helyezkedik el egy 9 hektáros fejlesztési területen, második fázisát 2008. június elején adták át. A prémium kategóriás logisztikai központ csaknem telt házzal üzemel, a piacon jellemző 3-4,5 eurós sáv felső határán lévő tarifával. Bérlői kivétel nélkül neves nemzetközi kereskedelmi és szállítmányozó társaságok (Gefco, Puma, Eurogate, Müller, Grundfos) - mondta Sellyei Tamás, a DTZ befktetési divíziójának vezetője. A tranzakció az első jelentős ipariingatlan-üzlet ebben az évben, amellyel a vevő bizalmat szavazott a magyar piacnak - fogalmazott a CBRE befektetési tanácsadója, Tim O'Sullivan. A Segro Plc egy ingatlanbefektetéssel és -fejlesztéssel foglalkozó vállalat, amely több mint 1700 ügyfelével és 5 millió négyzetmétert meghaladó portfóliójával vezető fejlesztőnek számít Nyugat-Európában. A csoport 2006 elején kezdte magyarországi tevékenységét, jelenleg közel 50 hektárnyi fejlesztési terület van a tulajdonában.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet