A jövő év elején elindulhat a zuglói városközpontot átalakító 40 milliárdos beruházás - jelentette be a fejlesztő szerdai sajtótájékoztatóján. A lengyel ingatlanberuházó és -fejlesztő Echo Investment vezetői kifejtették, a finanszírozási válság nem veszélyezteti a projekt megvalósulását, a nagyobb fedezeti igényt saját forrásból állják.
A Bosnyák téri komplexum része a 65 ezer négyzetméter alapterületű Mundo bevásárló- és szórakoztató központ, valamint a 30 ezer négyzetméter kiadható területet kínáló Mundo Iroda Park. A bevásárló- és szórakoztató központ, valamint az első irodaépület 2010 negyedik negyedévében készül el, a három különálló irodaépület építése az irodaátadási boom után, 2011-ben kezdődik.
Különleges építészeti megoldásként a Mundót gyalogospasszázs köti majd össze a Nagy Lajos király útjával, ami lehetővé teszi a Bosnyák tér felőli kényelmes és egyszerű gyalogos megközelítést. A projekt a zöldfelületek rendhagyó felhasználásával, a parkolók területén alkalmazott zöldhomlokzattal a kerület zöldövezeti jellegét erősíti. Az újszerű városi térkialakítás és a modern építészeti megoldások új külsőt kölcsönöznek Zuglónak - mondta Piotr Gromniak, az Echo Investment igazgatótanácsának elnöke. Az építkezéssel egy időben számos közlekedési fejlesztés is megvalósul: új utak épülnek, mindkét irányba kiszélesítik a Csömöri és a Rákospatak utcát, a Rákospatak utca, Szugló utca, Bosnyák utca kereszteződésében pedig körforgalmat alakítanak ki. Kicserélik az utak és a járdák burkolatát is, valamint egyéb, a projekthez kapcsolódó közműfejlesztéseket valósítanak meg.
