A baljós előjelek dacára sikeres volt a 13. lakásvásár, az állítólagos piaci pangás ellenére közel ugyanannyi kiállító és tíz százalékkal több látogató érkezett a Syma csarnokba, mint egy évvel korábban. Közel 11 ezren látogattak ki az elmúlt hétvégén a lakásvásárra, hogy megtekintsék a 190 kiállító termékajánlatát - közölte a Lakásvásár Médiacsoport. A kiállítók véleménye szerint komoly, fizetőképes érdeklődők érkeztek nagy számban, ami persze nem azt jelenti, hogy ne lennének értékesítési problémák, hiszen több mint 9 ezer lakás volt a nyáron is elérhető a piacon. A szakemberek tapasztalata szerint bizonyos élethelyzetekben az emberek mindenképpen továbblépésre szánják el magukat. A nemzetközi hitelválság ellenére talán az eddigieknél is intenzívebb volt az érdeklődés a hazai hitelek iránt. A legkeresettebbek a másfél-kétszobás, 50-65 négyzetméter közötti, jó közlekedési adottságú, zöldövezeti és lehetőleg 350 ezer forintos négyzetméterár alatti lakások voltak, habár ilyenekből meglehetősen szűk volt a kínálat. Kevesebben keresték a belvárosi, 500 ezer forintos négyzetméterártól induló exkluzív lakásokat, ami egyrészt a csökkenő hazai fizetőképességgel, másrészt a külföldiek pénzügyi válság miatti lanyha érdeklődésével magyarázható.
