BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a bérlakásépítés a XIII. kerületben

2008. augusztus 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapest XIII. kerületi önkormányzata - egyedülálló módon - újabb kétszáz bérlakás építését tervezte 2010-ig szóló programjában. Az első, egymilliárdos beruházással - ebből 150 milliót a főváros önkormányzata finanszírozott - megvalósuló, 54 lakásos épületet jövő héten adják át a Lőportár utcában, ahol már több ilyen, költségalapú bérlakásokat magában foglaló lakóház épült. A költségek 15 százalékához a főváros is hozzájárult. A megpályázható lakásokra nyolc-tízszeres volt a túljelentkezés. Az 54 lakásból tizenhármat szanálási célra fordítottak, és négy garzonlakásra új pályázatot ír ki az önkormányzat.
Az elmúlt négy esztendőben a fővárosban a legtöbb lakást a XIII. kerületben építették és adták át. Az önkormányzat közel ötszázzal bővítette bérlakásállományát, pályázat útján támogatta a társasház-tulajdonosokat ingatlanuk felújításában. Ennek eredményeként több ezer család életkörülményei javultak a XIII. kerületben. A most elkészült ház lakásai döntően 40 négyzetméteresek, egy plusz félszobásak, a költségalapú bérleti díj havonta 463 forint négyzetméterenként. A földszinten egy bérbe adható üzlethelyiséget alakítottak ki, melynek funkcióját a későbbiekben a bérlő határozhatja meg.
Az épület átadásával egy időben megnyílik egy új utca első szakasza is, mely a későbbiekben csendes, sétálóutcaként egészen a Dózsa György útig fog húzódni. A környék teljes csatornahálózata megújult, befejezésével a Lőportár utcát is leaszfaltozták, ezzel a terület közműellátottsága minden igényt kielégít.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet