Egyre több szakértő állítja, hogy lassan a város környéki területek megközelíthetősége könnyebb lesz, mint a városon belüli közlekedés. A kialakult helyzet csak nálunk tekinthető új keletűnek, sok európai nagyváros már válaszokat is talált a közlekedési anomáliákra. Így ahol csak lehetséges, elővárosi irodapiaci fejlesztésekbe fogtak, és ma már sok helyütt - például Münchenben - ezekre a területekre koncentrálódik a bérirodák jelentős része.
A Tópark fejlesztői az M0-s, M1-es és M7-es által határolt mintegy 180 hektáros új városközpont megközelíthetőségét több pillérre alapozzák. Megteremtik az autóval való gyors elérhetőséget, emellett jelentős fejlesztést hajtanak végre a tömegközlekedésben is, sűrítve a buszos és a kötött pályás, azaz vasúti közlekedést. Több mint tíz saját autópálya-lehajtót épít a projekt fejlesztője, állami támogatás nélkül, saját forrásból.
Az első ütem a biatorbágyi részen épül fel, ezért itt indul el leghamarabb a közlekedési infrastruktúra fejlesztése is. Az épületeket egy négysávos, egyirányú utca övezi, amely a gyors és akadálymentes közlekedést biztosítja. Az elsőként felépülő két épületcsoport között az irodák és a bevásárlóközpont tömegközlekedését úgynevezett shuttle, vagyis körjáratú, alternatív energiával hajtott buszokkal bonyolítják le. Azt a kivételes adottságot is kihasználják a beruházók, hogy a területen áthalad a vasútvonal. A tervek szerint az M0-s autópálya fölötti hídon alakítanak ki egy megállót. Miután az egész projekt zöld koncepciót követ, az állomás - azon túl, hogy a természetbe, illetve a tájba illeszkedő lesz - a működéséhez szükséges energiát önellátó módon, főként napkollektorokkal biztosítja. Emellett építészetileg is különlegességet ígér, hiszen a hídról mindkét irányban kiszélesedő épület szerepel a tervekben. A megálló mellé a törökbálinti részre egy hatalmas - mintegy ötezer autó parkolására alkalmas - P+R parkolót építenek, ami szintén kuriózumnak számít Magyarországon.
Az egész koncepció kulcsát jelentő közlekedési fejlesztést az első ütem átadására, vagyis 2010 végére, 2011 első negyedévére ígérik a Tópark fejlesztői.
