BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb kísérlet a közmunkák tanácsának újjáélesztésére

2008. június 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júniusban újra találkozóra hívják az építésügyben érintett szakmai szervezetek a parlamenti pártok képviselőit, hogy felelevenítsék a 2005-ös megállapodást, melyben egy Budapest határain túlmutató, közép-magyarországi regionális szervezet megalapítását tűzték ki célul.
A parlamenti pártok 2005-ben már kötöttek egy politikai megállapodást a Fővárosi Közmunkák Tanácsának újbóli létrehozásáról és felkérték a kormányt, hogy az úgynevezett előkészítő munkabizottság munkájával párhuzamosan kezdje meg a törvény-előkészítő kodifikációs munkát. Persze a 2005-ös nagy összeborulást szorosan követte a választási év, így azon kívül, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az országgyűlés szónoki pulpitusán bejelentette, hogy újjáalakítják a Fővárosi Közmunkák Tanácsát, valamint Orbán Viktor Budapest Minisztériumot ígért a választási vitában, nem történt semmi. Vajai Tamás DLA építész, a Budapesti Építész Kamara tervtanácsának elnöke szerint - aki a korábban megszületett dokumentumnál is bábáskodott - Budapesten már hosszú idő óta csak "maszatolás" folyik a városfejlesztést illetően. Ezért szükség van egy olyan szervezetre, amely a választási ciklusoktól függetlenül, kizárólag szakmai szempontokat figyelembe véve határozza meg a fejlesztés irányait. Ebbe nemcsak az tartozik bele, hogy tanulmányok sora készül, hanem az is, hogy a testület konkrét ügyekben dönt, engedélyez vagy éppen megtilt. Az 1870-ben, londoni mintára életre hívott Fővárosi Közmunkák Tanácsának újjáélesztése most ismét lendületet vehet.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet