A napokban megkezdődtek a Semmelweis Egyetem új épülettömbjének kivitelezési munkálatai. A mintegy 6,6 milliárd forintos beruházást ppp-konstrukció keretében az Arcadom Zrt. által létrehozott SE Campus projekttársaság finanszírozza. A 2008 szeptemberére elkészülő fejlesztés célja az oktatás színvonalának emelése, a kutatók munkájának támogatása és a gazdaságosabb üzemeltetés. Az egymástól távol eső Puskin tömb és a külső klinikai tömb oktatási egységeit egy központban helyezik el. Az első ütemben elkészülő, csaknem 28 ezer négyzetméteres épületben az Élettani, a Klinikai Kísérleti Kutató-, a Humán Élettani, az Orvosi Biokémiai, a Biofizikai és Sugárbiológiai, valamint az Orvosi Vegytani, a Molekuláris Biológiai és a Patokémiai Intézet kap helyet.
Az említett intézetekben jelentős kutatómunka folyik, tehát az épületben főként az oktatók-kutatók-PHD hallgatók elhelyezését biztosító kutatószobák és a vizsgálatokat kiszolgáló, speciálisan berendezett laboratóriumok kapnak helyet. Az intézetek által használt területeken kívül közösségi célokat szolgáló oktatási terek, könyvtár, rekreációs központ, teakonyhák, öltözők, parkolók és gépészeti szobák is épülnek. Az épülettömb összesen 1600 főt lesz képes befogadni, a földszinten három, 160–320 fős előadót és négy szemináriumi szobát, az emeleteken 21 gyakorlati oktatótermet és négy szemináriumi tantermet is kialakítanak.
