BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Berobbant a piacra a spanyol Fadesa

2005. október 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban elhelyezett alapkővel hivatalosan is elindult Európa egyik legnagyobb ingatlanfejlesztő társasága, a spanyol Fadesa első magyarországi beruházása. A cég 43 millió euróból egy 271 lakást, valamint irodákat és kereskedelmi területet magában foglaló komplexumot hoz tető alá a Király utcában. Manuel Jove Capellán, a társaság elnöke szerint a Central Passage Budapest iránt ír, angol és spanyol befektetők is érdeklődnek, az ingatlanok több mint 20 százalékát már értékesítették. A több mint húsz éve kis családi vállalkozásként indult Fadesa konszolidált árbevétele 2004-ben elérte a 686,5 millió eurót, míg adózás utáni üzleti nyeresége 120,3 millió euró lett. A társaság Spanyolország mellett jelen van már Portugáliában, Marokkóban, Lengyelországban, Franciaországban és Romániában, s a magyar mellett most a cseh és a szlovák üzleti lehetőségeket is keresi.
A Fadesa az elmúlt héten egy másik jelentős ügylettel is felhívta magára a figyelmet: a cég 11 milliárd forintért megvásárolja a Csepel-sziget északi részén lévő 81 hektáros területet, ahol a tervek szerint több 10 milliárd forintból lakó- és irodaházak, valamint kulturális és sportlétesítmények épülnének. Tóth Mihály polgármester szerint a jövő év első felére elkészülhet a terület szabályozási terve, s akkor kiderülhet, hogy pontosan mihez lehet kezdeni az ingatlanon.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet