BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik a pénz a régió ingatlanpiacaira

2005. augusztus 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei első félévben 2 milliárd euró áramlott a kelet-közép-európai régió ingatlanpiacaira, ami 40 százalékkal több, mint egy évvel korábban – derül ki a CB Richard Ellis (CBRE) ingatlan-tanácsadó cég elemzésből. Ez azt jelenti, hogy a befektetések az év egészében meghaladhatják a 4,1 milliárd eurós tavalyi rekordértékét. A térség országaiban 1998 óta 10,5 milliárd eurót fektettek kereskedelmi jellegű ingatlanokba, ennek több mint 80 százalékát 2003 óta. Ennek az összegnek a 85 százaléka jutott irodaházakra és bevásárlóközpontokra. Az idei első hat hónapban az ingatlanbefektetések 97 százaléka három országra, Csehországra, Magyarországra és Lengyelországra összpontosult, de jelentős volt a növekedés Bulgáriában, Romániában, Oroszországban és Szlovákiában is. Úgy tűnik, az ingatlanbefektetőknek még az sem szegi kedvét, hogy az utóbbi években folyamatosan csökkennek a hozamok a térségben: Csehországban, Magyarországon, Lengyelországban és Szlovákiában az irodapiacon jelenleg évi 7,5 százalék körüli a hozam, s ez az év hátralevő részében tovább mérséklődhet.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet