Panelfelújítási célra az idei költségvetésből 1,9 milliárd forintot különítettek el, s a kormány döntése alapján további 6 milliárd forintra lehet kötelezettséget vállalni – jelentette be sajtótájékoztatóján Kolber István. A regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter egyúttal meghirdette az idei panellakás-felújítási, egycsatornás gyűjtőkémény-felújítási, valamint lakbér-támogatási pályázatokat. A miniszter kiemelte: a panelprogram az összefogás programja, hiszen a felújításokat közösen finanszírozzák az érintettek. A költségek harmadát az állam, további harmadát az önkormányzat, harmadát pedig a tulajdonos adja. A 2001-ben indult panellakás-felújítási program keretében az elmúlt négy évben 37 ezer lakás kapott állami támogatást, 4,6 milliárd forint értékben. Idén a megemelt keretnek köszönhetően mintegy 30 ezer lakás felújítása kezdődhet meg.
