Az olasz Pirelli nemrég több mint 14,5 millió euróért (mintegy 3,5 milliárd forint) eladta a főváros XI. kerületében, a Budafoki úton található 13 hektáros területét. A Magyar Kábel Művek egykori központját a Nádorliget lakópark beruházója, a Sajó Befektetési Rt. és az izraeli Sybil Holding vásárolta meg. Az ingatlanfejlesztők tervei szerint a területen 1500 lakást, 30 ezer négyzetméter irodát, illetve egy 15 ezer négyzetméteres kereskedelmi központot építenek. A 122 millió euró (mintegy 30 milliárd forint) összértékű beruházás öt ütemben készül, az első 300-400 lakást a jövő év végén adnák át a beruházók – derül ki az ügyletben közreműködő CB Richard Ellis ingatlan-tanácsadó cég közleményéből.
