Legalább 140 cég és intézmény állít ki az idei tavaszi Lakásvásáron, amelyet március 4. és 6. között tartanak a SYMA rendezvénycsarnokban. Az eseményt a Magyar Lakásépítők Országos Szövetsége, az Ingatlanosok Magyarországi Egyesülete, a Magyar Ingatlanszövetség, valamint az Ingatlan és Befektetés szaklap szervezésében rendezik meg. Többek között önálló standon, kihelyezett ügyfélszolgálattal vesz részt a kiállításon az Országos Lakás- és Építésügyi Hivatal (OLÉH), amelynek munkatársai a helyszínen teljes körű tanácsadással segítik az érdeklődőket az állami támogatásokkal, például a Fészekrakó programmal kapcsolatban. A kiállítók között található még az Angyalföldi Lakásépítő Rt., az Otthon Centrum Rt., az FHB Rt., az Autóker Holding Rt., az Olimpia Group, a GVA Hungary Kft., a Lakáscentrum, az OTP Ingatlan Rt. és a Danubius Ingatlanhasznosító és Lakásépítő Rt.
A kiállítás kísérő rendezvényeként a szakemberek március 4-én konferencián értékelik a lakáspiac jelenlegi helyzetét és várható kilátásait. Az eseményen többek között Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a lakásügy stratégiai szerepéről, Kolber István tárca nélküli miniszter a lakáspolitikai irányokról, Borsi László, az OLÉH elnöke a kormányzati lakáskoncepcióról tart előadást, míg a kerekasztal-beszélgetésre Gerő Pétert, Gyuris Dánielt, Akar Lászlót, Illy Pétert és Nagygyörgy Tibort kérték fel a rendezők.
