BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdból épít lakóparkot az Engel–Heitman páros

2004. október 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban rakták le Óbudán a Sun Palace lakópark alapkövét, a létesítmény az izraeli Engel-csoport és az amerikai Heitman fejlesztéseként épül. A mintegy 10 milliárd forintos beruházás során a befektetők a hajdani Goldberger-gyár ipari műemlékké nyilvánított épületének egyes részeit megőrizve tervezik loftlakások kialakítását. A négyméteres belmagasságú, hatalmas ablakokkal ellátott otthonok iránt máris nagy az érdeklődés, elsősorban a művészvilágból – állítják közleményükben a cégek. A Sun Palace lakópark kivitelezésével a magyar tulajdonban lévő Balusztrád Rt.-t bízták meg, s becslések szerint a beruházás 500 munkahelyet teremthet az építőipari szektorban.
A régi gyárépületekben kialakított loftlakások divatja lassan Magyarországot is eléri – érveltek a társaságok vezetői a beruházás mellett. A lakóparképítés első ütemében várhatóan 270 lakást adnak át, amelyek négyzetméterára átlag 350 ezer forint lesz. (A tárolók ára 220 ezer forint négyzetméterenként, a kétszintes mélygarázsban pedig 2,6–3,1 millió forintba kerül egy kocsibeálló.) Az első ütem kulcsrakész lakásait a jövő év végén adják át, míg a második ütemben elkészülő ingatlanokat 2007-ben vehetik birtokba tulajdonosaik (NAPI Gazdaság, 2004. július 12., 15. oldal).
Az Engel-csoport Izraelben és Európában már több lakó- és irodaépületet, bevásárlóközpontot, logisztikai centrumot és közintézményt épített az utóbbi időben. A régióban az ezredforduló óta kilenc nagyobb beruházást kezdett meg, ezek közül hármat Magyarországon. Hasonló projekteken dolgoznak Csehországban, Lengyelországban és Németországban is. A Heitman neve sem ismeretlen az ingatlanpiacon. Az elmúlt tíz évben 17 ezer lakás építéséhez járult hozzá a befektetői csoport, ezek értéke meghaladja a 2,4 milliárd dollárt. A cég vezetőinek korábbi nyilatkozatai szerint mintegy 300 millió eurót kívánnak befektetni európai logisztikai központok fejlesztésébe is, mert az a véleményük, hogy az unió bővítésével újabb piaci lehetőségek nyílnak meg többek között ezen a területen is.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet