BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdődött az egerszalóki gyógyfürdőfejlesztés

A tervek szerint két év alatt elkészül az a 11 milliárd forintos beruházás, amelynek eredményeként gyógyfürdő, szálloda és villapark épül az egerszalóki „sódomb” mellett.

2004. június 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban indult az egerszalóki, úgynevezett sódomb hasznosítására tervezett gyógy-idegenforgalmi beruházás. A tervek szerint a hőforrást övező 17,5 hektáros területen 2006 végéig felépül a gyógyfürdő és a 200 szobás, háromcsillagos szálloda, valamint a 300 házból álló üdülőfalu. A beruházásra összesen 11 milliárd forintot fordít az ingatlanfejlesztésre létrehozott Szalók Holding Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft., amely a Széchenyi terv keretében 800 millió forint állami támogatást nyert el. A háromszintes, télen 800, nyáron pedig 1500 fő befogadására alkalmas gyógyfürdőben, illetve a körülötte lévő területen úszómedencéket, élmény- és termálfürdőt, wellness- és gyógyászati központot, valamint szolgáltató egységeket alakítanak ki.
A Szalók Holdingot három éve hozta létre a Plaza 213 Kft., valamint az Egyesült Államokban bejegyzett HH Global Capital Partners Inc. offshore cég és az FCI Hungary Kft. A Plaza 213 azóta eladta 20 százalékos tulajdonrészét az HH Global Capital Partnersnek, amely így most 90 százalékos részesedéssel rendelkezik a Szalók Holdingban. A beruházó társaság fennmaradó 10 százalékát továbbra is az FCI birtokolja.
Az egerszalóki gyógyvíz, illetve az ott kialakult sódomb hasznosítására még 2001-ben írt ki pályázatot közösen az egri és az egerszalóki önkormányzat (Befektető, 2001. december 3., 17. oldal). A 2002. február 15-én lejárt beadási határidőig a több érdeklődő ellenére (a pályázati kiírást kilenc belföldi és külföldi, például német, svájci és holland társaság vásárolta meg) mindössze két ajánlat érkezett. Ezek elbírálása után hirdették ki győztesnek a Plaza 213 Kft. által vezetett befektetőcsoportot. Az ingatlanfejlesztésnek helyet adó területért a befektetők 316 millió forintot fizettek (NAPI Gazdaság, 2002. június 13., 4. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet