BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő nyárra lesz kész a Malom bevásárlóközpont

A tervek szerint jövő augusztusban adja át a beruházó ES Invest a több mint ötmilliárd forintból épülő Malom bevásárlóközpontot.

2004. május 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban rakták le az alapkövét az egykori kecskeméti gőzmalom helyén, egy 6,5 ezer négyzetméteres telken épülő Malom Kereskedelmi, Pénzügyi és Szolgáltató Központnak. A tervek szerint jövő augusztusra elkészülő komplexumra több mint ötmilliárd forintot költ a beruházó ES Invest Kft. A mintegy 500 munkahelyet teremtő, a város adóbevételét évi 150 millió forinttal növelő központ fejlesztésében (melyet a CIB Bank Rt. finanszíroz) a társaság mellett az OTP Bank Rt. is részt vesz. A hitelintézet ugyanis az épületben, közel 1500 négyzetméteren alakítja ki új regionális központját.
A komplexum összalapterülete meghaladja majd a 43 ezer négyzetmétert, amelyből 20 ezer négyzetméter a föld alatt terül el, ezen a három szinten kap helyet a bevásárlóközpont és a közel ötszáz gépkocsi befogadására alkalmas mélygarázs. A földszinten, az első és a második emeleten üzletek lesznek, a harmadik emeleten öttermes multiplex mozi, valamint éttermek és szórakoztató egységek, illetve bowlingpályák kapnak helyet. A 80 üzlethelyiség mintegy feléről hamarosan aláírják a bérleti szerződést.
A Malom bevásárlóközpont építése ellen korábban tiltakozott a Bács-Kiskun Megyei Építész Kamara, s feljelentést is tett az ügyészségen. A vizsgálat azonban nem tárt fel olyan mértékű hiányosságot az engedélyeztetés folyamatában, hogy az elvi építési engedélyt vissza kellett volna vonni, ezért az önkormányzat építéshatósági osztálya végül kiadta a végleges építési engedélyt.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet