Mintegy 2,5–3 milliárd forintból termálfürdő, valamint sport-, szabadidő- és gyógyászati komplexum épül Velencén, vállalkozók bevonásával – jelentette be Oláhné Surányi Ágnes polgármester. A beruházás első ütemében – a két éve feltárt gyógyvízre alapozva – a jelenlegi Móló strand mintegy háromhektáros területén az 1300 négyzetméteres termálfürdő épül meg, valamint ugyancsak 2006 tavaszáig átadják a gyógyászati alapellátást biztosító létesítményeket, kereskedelmi és szolgáltató egységeket, a szállodából és apartmanházakból álló villaparkot. Ezt követően, a tervek szerint 2009 végéig elkészülnek az ingatlanfejlesztés második ütemével, amelynek keretében a jelenlegi Karaván kemping helyén wellness- és gyógyközpontot építenek.
A beruházásról a helyhatóság már aláírta a szerződést a befektetőkkel. A megállapodás szerint az összes munkálatról a fejlesztők gondoskodnak, az önkormányzat sem saját forrással, sem fedezetvállalással nem járul hozzá a beruházáshoz. A vállalkozások a város településfejlesztési elképzeléseit figyelembe véve építik meg az épületegyüttest, melyet a cégek hasznosítanak. Az önkormányzatnak a bérleti, illetve opciós díjakból, a termálvíz-hasznosítással kapcsolatos vízdíjakból, a külön szerződés alapján felhasználható geotermikus hőenergiából, valamint a helyi adókból befolyó összeg jelent majd többletbevételt.
