BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvanmilliárd lakásépítésre

2004. április 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A chicagói Heitman ingatlanbefektetési társaság és az izraeli Engel General Developers Ltd. több mint 240 millió eurót (több mint 60 milliárd forintot) készül közösen befektetni Kelet-Közép-Európában. A vállalatok – elsősorban Magyarországon, Csehországban és Lengyelországban – összesen több mint ötezer lakást kívánnak felépíteni, a régióban ugyanis az elmúlt időszakban jelentősen megugrott a kereslet az új otthonok iránt – derül ki az Engel közleményéből.
A Heitman az Egyesült Államok ingatlanbefektetéseket kezelő egyik legnagyobb cége, mintegy 11,5 milliárd dollár értékű portfólióval. A vállalat számára nem ismeretlen a kelet-közép-európai régió sem, az elmúlt tíz évben 2,4 milliárd dollár értékben mintegy 17 ezer lakás felépítésében vett itt részt.
Az Engel Izrael vezető lakás- és kereskedelmi ingatlanokat fejlesztő társasága, amely több sikeres ingatlanépítésen van túl a régióban. A cég 2000 óta kilenc nagy beruházást kezdett el a térségben, közülük hármat Magyarországon – ezek mindegyike lakópark. Hasonló beruházásokon dolgozik az Engel Csehországban, Lengyelországban és Németországban is, ám a felmérések szerint leginkább nálunk érdemes beruházni. A szomszédos országokénál itt a kereslet jóval nagyobb a jó minőségű új lakások iránt, ezért az Engel hamarosan új fejlesztésbe kezd Magyarországon.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet