A XIII. kerületi képviselő-testület legutóbbi ülésén elfogadta két, önkormányzati beruházásban épülő bérház célokmányát. A Bulcsú utca 11. szám alatt épülő 66 lakásos bérház építésére a testület 855 millió forintot biztosított, amit a Belügyminisztériumtól elnyert 295,5 millió forint támogatással, valamint a fővárosi önkormányzat stratégiai alapjának terhére további 195,9 millió forinttal egészítenek ki. A fejlesztés keretében épülő lakások többsége egy-, másfél és kétszobás lesz, a pinceszinten pedig 48 férőhelyes teremgarázst alakítanak ki a tervek szerint - áll az önkormányzat közleményében.
A testület emellett döntött a Dévai és a Szabolcs utca sarkán felépülő bérházról is, amelyre valamivel több mint 1,5 milliárd forintot biztosított az önkormányzat. Ehhez jön még a belügyi tárca bérlakásépítésre kiírt pályázatán elnyert mintegy 451 millió forint, a tervek elkészítéséhez pedig a főváros stratégiai alapjából 38,68 millió forintot nyert el a kerület. A területen 109 lakás épül, a hatszintes épületben a lakások 40 százaléka egy-másfél szobás lesz, a többi pedig kétszobás. Az önkormányzat tervei szerint a lakásokat költségalapon adják bérbe, s a fejlesztések 2005 első félévére befejeződnek.
A kerületben a Szabolcs utcai rekonstrukciós program keretében még tavaly nyáron adtak át felújított lakásokat. A beruházás teljes költsége meghaladta a 116 millió forintot, ehhez a fővárosi stratégiai alapból 69 millió forintot nyert el az önkormányzat pályázat útján. A korábban kis alapterületű és komfort nélküli lakásokból összesen 888 négyzetméteren 20 összkomfortos és komfortos otthont alakítottak ki. Az önkormányzat még 2001 júniusában döntött a Bulcsú utca, Lehel utca, Dózsa György út és a vasút által határolt terület megújítási munkálatainak megkezdéséről. A szanálás során megszűnt 3 szükség-, 30 komfort nélküli, 8 félkomfortos és 39 komfortos lakás. A bérlők elhelyezése mintegy 160 millió forintjába került az önkormányzatnak, a szanált lakásokat pedig lebontották.
