A napokban adták át a fővárosban a Center Point irodaházat, fejlesztője a GTC International-csoport tagja, a GTC Hungary Real Estate Development Rt. - áll a Jones Lang LaSalle nemzetközi ingatlan-tanácsadó társaság közleményében. Az A kategóriás, összesen több mint 18 ezer négyzetméteres épületet az átadás előtt már 75 százalékban bérbe adták. A bérlők között van a világ egyik legnagyobb olajtársasága, az ExxonMobil, amely 4,2 ezer négyzetméter irodaterületet foglal el az épületben, illetve további opciója van 1,4 ezer négyzetméteres területbővítésre 2004 végéig. A Raiffeisen Leasing is bérleti szerződést írt alá 4,3 ezer négyzetméterre az irodaházban, melyet várhatóan a jövő év elején vesznek birtokba. Az előbbi két társaságot megelőzve kötött szerződést a Center Pointban a szintén amerikai Cereol - új nevén Bunge - és a Honeywell. A Bunge már el is foglalta új irodáját, a Honeywell pedig a jövő év elején költözik be. Ezekkel együtt eddig több mint 13,9 ezer négyzetmétert adtak bérbe.
A GTC anyavállalata 1994 óta tevékenykedik fejlesztőként a kelet-közép-európai ingatlanpiacon, mára az egyik legnagyobb beruházóvá nőtte ki magát. A fejlesztői csoportot a Kardan Group ellenőrzi és a részvényesek között szerepel az Azorim, egy vezető építési és fejlesztő társaság, valamint a Deutsche Bank. A GTC International legjelentősebb fejlesztései közé tartozik a Lengyelország fővárosában felépített Mokotow galéria és mellette a Mokotow üzleti park, emellett a prágai, a bukaresti és a belgrádi ingatlanpiacon is aktív szerepet tölt be.
