BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új ÁÉB-székház

2003. november 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemrég vette birtokba az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) Rt. új székházát, ám a hivatalos avatóünnepséget csak most - ahogy fogalmaztak -, az éles próbaüzem lezárulta után tartották. A Városligeti fasorban álló épületbe költözést az indokolta, hogy a pénzintézet már a '90-es évek végére kinőtte a korábbi, Markó utcai székházat. A társaság ugyan mintegy 1600 négyzetméter iroda bérlésével megoldotta gondjait, ám a szétaprózódás rendkívül megnehezítette munkájukat. Megdet Rahimkulov, a pénzintézet elnök-vezérigazgatója szerint épp jókor találtak rá az igen rossz állapotban lévő épületre. Az átépítés tervezője a Mérték Építészeti Stúdió Kft. volt, a vezető építészeti tervezőtől, Janáky Györgytől azt várták el, hogy az eredeti, klasszikus külső jegyeket megőrző épületet modern bank- és irodatechnikai felszerelésekkel tegye alkalmassá a hatékony munkavégzésre.
A mintegy 18 millió dollár értékű beruházás fővállalkozója a Magyar Építő Rt. volt. Az új banképületben a pénzintézet 15. fiókja is helyet kapott. Az elnök-vezérigazgató szerint a lakossági szektor felé is nyitó bank az elkövetkező időszakban évente két-három új fiók nyitását tervezi, így a hálózat 2007-re 30-31 egységből állhat. Az ÁÉB még az idén átadja debreceni kirendeltségét is. A korábbi bankszékházat a pénzintézet továbbra is használni fogja, a jelenlegi elképzelés szerint a Markó utcai ingatlan kétharmadában a jövőben is a bank egységei kapnak helyet, üzemel majd a megszokott bankfiók, illetve az épületben lesz a bank tartalék számítástechnikai központja is. Az ehhez szükséges további beruházási igényt 6 millió dollárra becsülte Megdet Rahimkulov.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet