BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre kezdik építeni a győri Árkádot

2003. november 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan a hét elején megkezdhetők a győri Árkád bevásárlóközpont tervezési munkálatai, mivel a városvezetés a napokban hagyta jóvá a szabályozási tervek módosítását - mondta lapunknak Moskovits László, a beruházást végző ECE Projektmanagement Kft. ügyvezető igazgatója. Az építkezést valószínűleg jövőre kezdi meg a társaság, s az eddigi Árkádokhoz hasonlóan a győri is 18-21 hónap alatt készül majd el. A 20 milliárd forint értékű beruházás eredményeként 26 ezer négyzetméter kereskedelmi területet és 1200 parkolóhelyet hoznak létre. A városvezetéssel folytatott tárgyalások során az ECE vállalta, hogy főleg győri, illetve Győr-Moson-Sopron megyei vállalkozókat foglalkoztatnak majd az építkezés során. Ez mintegy ezer-kétezer főnek teremthet munkalehetőséget, míg a megnyitás után nyolcszáz-ezer ember dolgozhat majd az áruházban - tette hozzá Moskovits. Az ingatlanban 120 kiskereskedelmi egység lesz, már most előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a lehetséges bérlőkkel.
Az ECE egyébként nemrégiben tartotta a pécsi Árkád bevásárlóközpont bokrétaünnepségét, az ingatlant tavaly októberben kezdték el építeni és a tervek szerint jövő tavaszra lesz kész. A Pécs belvárosában megvalósuló, összesen 35 ezer négyzetméter kereskedelmi területtel rendelkező építményben 120 üzlet lesz, ezek mintegy 95 százalékát már bérbe adta az ECE. Az összesen mintegy 850 parkolóhellyel átadni tervezett bevásárlóközpont beruházásának értéke 100 millió euró, azaz mintegy 25 milliárd forint. Moskovits szerint várhatóan nem a győri lesz az utolsó Árkád, amelyet Magyarországon építenek, ugyanis a cég jelenleg is vizsgál több lehetséges helyszínt mind Budapesten, mind pedig a nagyobb vidéki városokban.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet