BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavasszal bontják az ORI-székházat

2003. augusztus 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az V. kerületi önkormányzat és a Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány (MSZA) is elfogadta a volt ORI-székház helyére épülő többfunkciós épület előzetes terveit, így az ING Ingatlanfejlesztő Kft. várhatóan októberben be is adja az engedélyeztetési terveket a helyhatósághoz - értesült lapunk. Amennyiben az eljárás jól halad, a tervek szerint kora tavasszal már meg is kezdődhet a Vörösmarty téren álló épület bontása, amit mintegy három hónap alatt be is kívánnak fejezni. Az összesen több mint 13 milliárdos beruházás 2005 karácsonyára lehet kész. Jelenleg a kiköltöztetés folyik, az egyik bérlő, a Concorde Értékpapír Rt. várhatóan a közeljövőben költözik be új, 1,3 ezer négyzetméteres székhelyére az Alkotás Pointba (NAPI Gazdaság, 2003. augusztus 18., 15. oldal).
A tízemeletes ingatlan helyére a tervek szerint egy hatemeletes épület kerül, háromszintes mélygarázzsal, valamint a földszint alatt egy szint kereskedelmi területtel, ezenkívül irodahelyiségeket, valamint a felsőbb szinteken luxuslakásokat is kialakítanak. Mint korábban, úgy az új helyen is az MSZA adja ki az irodahelyiségeket. Mivel az MSZA az ORI kiadott irodáiból tartotta fenn magát, az ING 6,5 milliárd forinttal támogatja az alapítványt az építkezés ideje alatt, ebből félmilliárd forintot a Pesti Vigadó felújítására kell fordítani. Az új épületet össze kívánják kötni a Vigadóval, amelyet így várhatóan egy-másfél évre be kell zárni (NAPI Gazdaság, 2002. október 10., 13-16. oldal).

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet