Több mint 800 millió forint költséggel kulturális központtá alakítják az egykori székesfehérvári vízimalom műemléki védettséget élvező épületét. A kívül-belül eredeti formájában, a tervek szerint öt év alatt helyreállítandó több ezer négyzetméteres épületegyüttest elsősorban az immár tízezer hallgatóval rendelkező Kodolányi János Főiskola használja majd, de városi rendezvények is helyet kapnak itt. A teljes rekonstrukciót követően az épületben többek között egy olyan nagy befogadóképességű színház- és konferenciatermet is kialakítanak, amely alkalmas lesz oktatásra, de itt rendezhetik az évnyitókat, a diplomaosztó ünnepségeket, valamint városi bálokat is. Az épület egyik szárnyában a főiskola adminisztrációs, illetve kutatási központja kap helyet.
