A közműhálózat felújításával, valamint a belső vár épületeinek rendbetételével folytatódik a kőszegi Jurisics-vár átfogó rekonstrukciója. Az úgynevezett elővár külső és belső homlokzatának felújítása a közelmúltban fejeződött be. A közel 25 millió forintba kerülő munkálatokat a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) nagyrészt saját forrásaiból finanszírozta, ám a rekonstrukcióhoz 3,5 millió forinttal hozzájárult a helyi önkormányzat, 1 millióval pedig az a vállalkozó, aki az elővárban lévő bormúzeumot működteti. A határ menti, évente több ezer turistát vonzó település leglátogatottabb műemlékét egy tízéves program keretében teljesen fel kívánják újítani, s ott egy többfunkciós kulturális központot alakítanak ki.
