A tulajdonos önkormányzat úgy döntött, hogy turisztikai központtá alakítják a nagygörbői Tolnay-kastélyt - erősítették meg lapunk információit a helyhatóságnál. Az 1888-ban épült, ősparkkal körülvett ingatlan az elmúlt évtizedek során sokfajta funkciót betöltött, többek között volt tsz-iroda, kultúrház és könyvtár is. Oszkó Zoltán polgármester elmondta: a létesítmény teljes rekonstrukcióját - annak állapota miatt - nem lehetett tovább halogatni. A beruházási munkálatok néhány nappal ezelőtt elkezdődött első ütemének keretében a teljes épület új tetőszerkezetet kap, felújítják a homlokzatot, kicserélik a teljes közműhálózatot, valamint hozzákezdenek a belső felújításhoz is. A több mint százmillió forint értékű rekonstrukciós programot saját erőből, központi és várhatóan uniós források segítségével valósítja meg az önkormányzat. A munkákkal három év alatt szeretnének elkészülni. A Tolnay-kastélyt egy olyan turisztikai központtá alakítják, amelyben közösségi helyiségek, oktatótermek, egy galéria és egy hatszobás panzió is helyet kap majd. A tervek szerint az épület felújítását követően itt működik majd a helyi turisztikai információs iroda is. A beruházási program részeként rendbe teszik a többhektáros parkot, ahol később egy fürdőkomplexumot is létre szeretnének hozni.
