BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lebontják a kecskeméti gőzmalom épületegyüttesét

2003. június 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lebontják a 133 éves kecskeméti gőzmalmot és a hozzá kapcsolódó épületrészeket. A városközpontban álló, funkcióját vesztett, lepusztult állapotú épület helyén két éven belül szórakoztató- és üzletközpont létesül - tudta meg az Objektív Hírügynökség. A malom sorsa hosszas mérlegelés után dőlt el, mert az épület ugyan nem áll műemléki védettség alatt, helytörténetileg azonban értékes. A felszabaduló területet a belváros rekonstrukciójára létrehozott, helyi vállalkozásokat tömörítő ES Invest Kft. hasznosítja, a cég részben saját tőkéből, részben pedig hitelből finanszírozza az ingatlanfejlesztést. Farkas István, a beruházó cég ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a 6,5 ezer négyzetméteres, három utca által határolt területre olyan épületkomplexumot építenek, amely meghatározó lesz a városképben. A nyolc hónapos tervezési szakasz kétharmadánál tartanak, ezért konkrétumokkal még nem tudott szolgálni az épület nagyságáról és a beruházás várható költségeiről. Fekete Csaba, az ES Invest Kft. jogi igazgatója elmondta, hogy a telek és a beruházás jogi hátterét sikerült megteremteni, a bontáshoz is rendelkezésre áll már valamennyi szakhatósági engedély. A gőzmalom helyén épülő komplexum elnevezésére egyébként ősszel pályázatot írnak ki.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet