Elkészült a kecskeméti Széktói Élményfürdő és Csúszdapark mintegy 600 millió forint értékű felújítása, amelyhez a város a Széchenyi terv keretében 230 millió forint támogatást kapott - derül ki az Objektív Hírügynökség tudósításából. A beruházás keretében új létesítmények is épültek, egyebek mellett egy csúszdaparkot és egy élménymedencét is kialakítottak a 2,6 hektáron elterülő strandon, amelynek szomszédságában több szálloda, kemping és szabadidőközpont is van.
A múlt heti avatóünnepségen Kecskemét polgármestere, Szécsi Gábor elmondta, hogy további fejlesztésekre készülnek a fürdőben. A tervek szerint vállalkozói tőke bevonásával wellness- és rekreációs központot, valamint egy négycsillagos szállodát építenek, illetve téliesítik a komplexumot. A beruházásokkal szeretnék elérni, hogy Kecskemét a Dél-alföldi Régió meghatározó gyógy-idegenforgalmi központjává váljon.
