BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A K&H csak bérlőként marad a Pozsonyi úton

2003. május 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kereskedelmi és Hitelbank Rt. (K&H) eladásra hirdette meg pozsonyi úti banképületét. Az egykor az ABN Amro Bank központi épületeként szolgáló irodaházra a K&H és az ABN Amro fúziója után került fel a K&H fényreklámja, s a kezdeti időkben szó volt róla, hogy a bank eladja az ingatlant. Most azonban nem erről van szó. A kiírt pályázat szerint a pénzintézet az új tulajdonostól visszabérli az épületet. A tízéves határozott időtartamú bérleti szerződést a pályázati feltételek alapján a kereskedelmi bank kétéves bérleti időszak eltelte után hat hónapos határidővel bármikor felmondhatja, míg a 6550 négyzetméteres telken álló, nagyjából 10 ezer négyzetméteres irodaház új tulajdonosa csak a szerződéses határidő után szólíthatja fel távozásra a bankot. A K&H-nál nem újsütetű megoldás az ingatlanok eladása és visszabérlése: a pénzintézet hasonló konstrukciót alkalmaz jelenlegi, Vigadó téri központi épülete esetében is, amelyet 1999-ben értékesítettek. A banknak hasonló léptékű ingatlana nincsen, ám mint elmondták, a fiókracionalizálási program keretében néhány helyen sor kerülhet az iroda eladására és részben vagy egészében történő visszabérlésére.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet