Újabb egymilliárd forintból folytatódik a gyulai várfürdő fejlesztése. A város képviselő-testülete már döntött arról, hogy a korábban megkezdett rekonstrukció mostani szakaszának támogatására pályázatot nyújtanak be a Miniszterelnöki Hivatalhoz. A tervek szerint a következő ütemben új tetőszerkezet kap az egykori lovarda és a benne lévő medencék burkolatait is kicserélik - mondta a múlt heti képviselő-testületi ülésen Cséfán Lajos, a várfürdőt üzemeltető társaság ügyvezető igazgatója. Az 1833-ban létrehozott műemlék épület teljes felújításával párhuzamosan átépítik a korábbi üzemépületet is, ahol pihenőket alakítanak ki, valamint itt kap helyet egy félig fedett gyógyvizes medence is.
Az elmúlt két évben a Széchenyi terv nyújtotta támogatással egyebek mellett átépítették a 8,5 hektáros kastélyparkban elhelyezkedő várfürdő gyógyvizes medencéit, s a szintén megújult és korszerűsített gyógyászati központ mellett már wellness-centrum is várja a gyógyulni vágyókat. Emellett a fejlesztés során több új élménymedencével is gyarapodott a Dél-Alföld legnagyobb gyógyfürdője. Tavaly mintegy 830 ezer vendég vette igénybe a fürdő szolgáltatásait - tette hozzá Cséfán Lajos.
