BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyárra kész az OTP Váci úti új központja

Új fiókok mellett az idén több bank is központi irodát avat: az OTP a nyáron, a HVB pedig az év végén helyezi át központi irányításának egy részét új épületeibe. A legnagyobb kereskedelmi bank vezérigazgatósága továbbra is a Nádor utcában marad, míg a Lőportár utcában hamarosan új iroda építésébe kezdő MKB is megtartja magának a volt Tisztikaszinót.

2003. április 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt hónapokban sorra érkeztek hírek arról, hogy a pénzintézetek új fiókok nyitásába kezdtek. Az idei tervek szerint az MKB Egerben és Budaörsön létesít fiókot, az Inter-Európa és a Raiffeisen 4-4 új kirendeltséggel lesz gazdagabb, utóbbi bank régióközpontot is avat Kecskeméten és Nyíregyházán.
Az idei év ugyanakkor abból a szempontból is érdekes lesz, hogy több bank is új központba költözik. Az OTP Bank Rt. előreláthatóan a nyári hónapokban avatja fel Váci úti bankközpontját, amelynek telkét még 2000-ben vásárolták meg. A Mérték Stúdió által tervezett épületet a Magyar Építő Rt. készíti. Az irodaház átadása után az OTP kiköltözik a Bank Centerből s a Lajos utcából is ide kerül az informatikai igazgatóság. A pénzintézet ugyanakkor ragaszkodik a Nádor utcai bankközponthoz, így Csányi Sándor elnök-vezérigazgató bizonyosan nem költözik a Váci útra.
A tervezetthez képest néhány hónapos csúszást szenved a HVB Hungary új székházának teljes igénybevétele. A pénzintézet már igen régóta végzi a beruházás-előkészítési munkákat abban a két ingatlanban, amelyet korábban megvásárolt. Matthias Kunsch vezérigazgató szerint az elmaradást az okozza, hogy a Szabadság téri épületben a statikai vizsgálatok szerint a korábban feltételezettnél jelentősebb átalakításra van szükség: az átépítés során ki kell cserélni az elöregedett bauxitbeton elemeket. A vezérigazgató tájékoztatott arról, hogy az átépítési munkálatokra az elmúlt napokban megkapták a Műemlékhivatal engedélyét, így nincs akadálya az építkezésnek.
A másik, Arany János utcai épületszárny esetében nincs fennakadás, így ott tarthatónak tűnik az a terv, hogy az év végére birtokba vehetőek lesznek az irodák. Matthias Kunsch szerint az Arany János utcaival összekötött Szabadság téri épületbe 2004 nyarán költözhet be a bank.
A vezérigazgató elmondta, hogy a jelenlegi, Akadémia utcai központ eladását csak akkor kezdik előkészíteni, ha már kitűzték a költözés pontos dátumát. Az épület – a kiemelkedő szépségű bálteremmel – a kormányzati negyedben van, s ennek kapcsán már többször felmerült, hogy a vevő valamelyik állami szerv – egyes vélemények szerint a helyhiánnyal küszködő Miniszterelnöki Hivatal – lehetne. A HVB Bank első embere szerint ugyanakkor készek bárkivel tárgyalni az eladásról, mivel céljuk az, hogy viszonylag gyorsan túladjanak az ingatlanon.
Hamarosan új központi épület építésébe kezd az MKB is. A bank a Lőportár utcai ingatlanja melletti telket vásárolta meg, ahol a tervek szerint 2006-ra felhúzzák az új irodaházat. A bankközpont azonban itt sem költözik: a volt Tisztikaszinó Váci utcai átépített épülete lesz továbbra is a pénzintézet székhelye.
Más irányú változások várhatóak a Postabanknál. A napokban jelentős, 25 százalékos létszám-leépítési programot megvalósító pénzintézet szóvivője, Ószabó Attila úgy tájékoztatott, hogy az átszervezés után áttekintik az ingatlanvagyont is. Azt vizsgálják majd, hogyan tudják a csökkentett létszámot elhelyezni a pénzintézet tulajdonában lévő, illetve bérelt irodákban. A bank jelenleg bérli központi irodáit a Rumbach Centerben.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet