Újabb két áruházát és két raktárát hirdette meg a Skála-csoport. A portfólióban szerepel a Rákóczi úti Otthon Áruház, illetve a Csepel Centrum Áruház, továbbá a Bosnyák téri és a törökbálinti depóban levő raktár. A vagyonelemeket összesen 1,7 milliárd forinton hirdette meg a cég, a legértékesebb ebből a törökbálinti. Legutóbb két veszteséges áruházát, a gyöngyösit és a szolnokit adta el a csoport. Az értékesítésből befolyó összeget a megmaradt 17 áruház korszerűsítésére kívánják fordítani – mondta Karácsonyi András vezérigazgató a tranzakció ismertetését követően. A vevő kilétét gondosan titkolják, egyesek szerint azonban kínai befektetők állnak a háttérben. A két áruház eladásáról szóló szerződést a Skála néhány hete írta alá, a vevő mindkét áruházat az alkalmazottakkal, illetve a felszereléssel együtt vette át. A társaság azért döntött ezen áruházak leépítése mellett, mert tízmilliós nagyságrendű veszteséget okoztak a csoportnak. Valószínűleg hasonló okok rejlenek a két budapesti áruház értékesítése mögött is.
A Skála az ingatlanok eladására projektvállalatokat hozott létre, ugyanis a vevők jobban szeretnek cégeket vásárolni, amelyekben apportként szerepel egy-egy épület. Nemrég két újabb ingatlanhasznosító vállalkozással gyarapodott a portfólió. A cégbírósági bejegyzés szerint a Skála-Coop Rt., illetve a Centrum Áruházak Rt. közösen létrehozta az SC-Gamma Kft.-t és az SC-Lambda Kft.-t. A csoportnak már van két ingatlanhasznosítója, egy korábbi cégtérkép szerint a Skála befektetési vállalata alá tartozik az SC-Alfa Kft. és az SC-Béta Kft. is.
