BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az egerszalóki gyógyfürdőfejlesztés

2003. április 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután Egerszalók önkormányzata elfogadta a település részletes rendezési tervét, elindulhat az úgynevezett sódomb hasznosítására tervezett gyógy-idegenforgalmi beruházás – jelentették be az egri és az egerszalóki helyhatóság, valamint a beruházó Szalók Holding Kft. közös sajtótájékoztatóján a múlt hét csütörtökön. A tervek szerint a hőforrást övező 17,5 hektáros területen 2005 májusáig felépül a gyógyfürdő és 2006-ban adják át a 200 szobás szállodát és a 300 házból álló üdülőfalut – mondta Gazsó István, a Szalók Holding ügyvezetője. A várhatóan tíz év alatt megtérülő, 15 milliárd forint összértékű beruházást saját tőkéből, banki hitelből és pályázati forrásokból kívánják finanszírozni. A háromszintes, télen 800, nyáron pedig 1500 ember befogadására alkalmas gyógyfürdőben, illetve a körülötte lévő területen úszómedencéket, élmény- és termálfürdőt, wellness- és gyógyászati központot, valamint szolgáltató egységeket alakítanak ki.
A beruházó Szalók Holding Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft.-t tavaly hozta létre a Plaza 213 Kft., valamint az Egyesült Államokban bejegyzett HH Global Capital Partners Inc. offshore cég és az FCI Hungary Kft. (Czigány Gábor, a Plaza 213 tulajdonos-ügyvezetője korábban lapunknak úgy nyilatkozott, hogy az HH Global Capital Partners a beruházásba pénzügyi befektetőként beszálló amerikai magánszemélyek tulajdonában van.) A Plaza 213 azóta eladta 20 százalékos tulajdonrészét az HH Global Capital Partnersnek, amely így most 90 százalékos részesedéssel rendelkezik a Szalók Holdingban. A beruházó társaság fennmaradó 10 százalékát továbbra is az FCI birtokolja, amely 50-50 százalékban Csőke László egri vállalkozó és az Egyesült Államokban bejegyzett FCI Consulting Inc. tulajdonában van.
Az egerszalóki gyógyvíz, illetve az ott kialakult sódomb hasznosítására másfél éve írt ki pályázatot közösen az egri és az egerszalóki önkormányzat (Befektető, 2001. december 3., 17. oldal). A tavaly február 15-én lejárt beadási határidőig a több érdeklődő ellenére (a pályázati kiírást kilenc belföldi és külföldi, például német, svájci és holland társaság vásárolta meg) mindössze két ajánlat érkezett (NAPI Gazdaság, 2002. február 25., 6. oldal). Ezek elbírálása után, március 14-én hirdették ki győztesnek a Plaza 213 Kft. által vezetett befektetőcsoportot. Az ingatlanfejlesztésnek helyet adó területért a befektetők már kifizették a 316 millió forintot, s tavaly május végén a tulajdonukba került az ingatlan (NAPI Gazdaság, 2002. június 13., 4. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet