BUX 138728.38 -0,55 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Intercom lízingeli a Kossuth mozit

2003. április 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Másfél évtized múlva kerülhet az InterCom birtokába a Kossuth mozi, amelyet a filmforgalmazó társaság addig is a Merkantil Ingatlan Lízing Rt.-től bérel. A megállapodás értelmében a lízingszerződés lejártakor a cég dönthet a filmszínház visszaadása, illetve maradványértéken történő megvásárlása mellett. A négytermes mozi az InterCom tervei szerint új találkozópontja lehet majd az intellektuális törzsközönségnek, épp ezért nagyon figyelni fognak kínálatára. Az indulás mindenesetre sokat ígérő: a Kossuth repertoárján több Oscar-díjas alkotás, így a három szobrot begyűjtő Polanski-film, A zongorista és a hat szobrocskával jutalmazott Chicago is helyet kapott. Csepi Lajos, az InterCom vezérigazgatója szerint a multiplexkultúrától eltérő érték- és ízlésvilágot tükröző filmeket bemutató mozi jövedelemtermelő képessége is jobb lesz majd, mint a bevásárlóközpontokban található, tömegfilmeket bemutató, többtermes filmszínházaké.
A Merkantil Ingatlan Lízing az elmúlt időszakban egyre aktívabb a piacon: a társaság a közelmúltban szerződött a Profi üzletlánccal több diszkontáruház építésére. Kolossváry Ádám, a Merkantil Bank vezérigazgatója a mozilízingügylet kapcsán kifejtette: jó üzletnek tartják a jelenlegi beruházásukat, s készek arra, hogy a regionális filmforgalmazói és moziüzemeltetési terveket szövögető InterCom partnerei legyenek további, akár határainkon kívüli multiplexépítésben is.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet