BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fűtés-korszerűsítés Gödöllőn

2003. március 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gödöllői városvezetés két évvel ezelőtt döntött az egyik városi fűtőmű korszerűsítéséről, ami 24 panelházat érint. A tervek tavaly nyárra készültek el, a kivitelezés is akkor indult. A beruházás összesen 230 millió forintba került, ehhez a Széchenyi terv keretében 60,3 millió forintot kapott a város, illetve úgynevezett harmadik feles finanszírozás igénybevételével az önkormányzat a Landis & Staefa Esco Kft.-vel kötött vállalkozási szerződést. A fennmaradó összeget öt év alatt kívánja a város törleszteni. A felújítási munkálatok mintegy 800 lakót érintettek, 24 mobil hőközpontot cseréltek le, új épületfelügyeleti rendszert hoztak létre, illetve a kazánokat újabbakra cserélték. A város tervei között szerepel még többek között a palotakerti fűtőmű korszerűsítése, a távhővezetékek állapotfelmérése és szükség szerinti cseréje is.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet