BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkezdődhet a siklósi ipari park kiépítése

2003. január 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Százmillió forint értékű vissza nem térítendő központi támogatást kap az ország egyetlen kizárólag magántulajdonban lévő ipari parkja. A Serena Ipari Park Kft. a döntést követően mintegy 200 millió forintot költ a több mint 10 hektáros, jelenleg is több vállalkozásnak otthont adó siklósi terület teljes infrastruktúrájának kiépítésére. A társaság tulajdonos-ügyvezetője, Tóth István elmondta, hogy a helyi önkormányzat - a korábbi tervekkel ellentétben - végül azért nem kívánt közös céget létrehozni az ipari park kiépítésére és működtetésére, mert a támogatás elnyeréséhez nem rendelkezik saját forrásokkal (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 27., 5. oldal). A központi támogatás odaítéléséhez szükséges pénzt végül saját erőből teremtették elő. Ez azért is volt sürgős, mert hamarosan elkezdődik egy fafeldolgozó üzem építése a területen.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet