BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kecskeméten folytatják a lakásrekonstrukciós programot

A kecskeméti városvezetés tervei szerint – amennyiben a következő években is sikerül állami támogatást elnyerniük – 2006-ig több mint háromezer lakás rekonstrukcióját végezhetik el. Ezek a felújítások többnyire az energiatakarékosságot célozzák meg, az idén mintegy 100 millió forintból majdnem hatszáz lakás korszerűsítését végzik el.

2003. január 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervek szerint ebben az esztendőben tovább folytatja Kecskemét az energiatakarékosságot szolgáló lakótömb-felújításokat – hangzott el a közelmúltban tartott sajtótájékoztatón. A város tavaly 11 háztömbben, 700 lakást érintve végezte el a szükséges korszerűsítéseket: kicserélték a nyílászárókat, illetve a homlokzatokon és a tetőkön elvégezték a hőszigetelési munkálatokat. Ugyanezen munkálatok az idén várhatóan tíz lakótömböt és 599 lakást érintenek. Az összességében mintegy 100 millió forintos beruházás harmadát állami támogatásból, harmadát önkormányzati pénzből, míg a fennmaradó részt a lakók által befizetett összegekből fedezik majd.
A város vezetése a közelmúltban döntött arról is, hogy egy középtávú program keretén belül évi 30 millió forintot meghaladó összeggel támogatják az energiamegtakarításra irányuló beruházásokat. Amennyiben tehát a következő években is sikeresen pályázik Kecskemét állami támogatásra, 2006-ig több mint háromezer lakás válhat korszerűbbé. A településen összesen 50–60 olyan épülettömb található, amely 1965 és 1980 között épült és az üzemeltetéshez szükséges energiafelhasználás csökkentése céljából jelentős fejlesztésre szorul. Az ilyen típusú beruházásokra egyébként nagy az igény a városban: tavaly több mint húsz épülettömb korszerűsítésére adtak be pályázatot a lakók.
(NAPI)

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet