Mintegy egymilliárd forint értékű beruházással gyógyfürdőt építene a máriapócsi önkormányzat az európai hírű búcsújáró helyen. A tervek szerint a gyógyfürdőt egy közel kéthektáros területen alakítják ki, fedett és szabadtéri medencékkel, kiszolgáló létesítményekkel, köztük a gyógykezeléseket végző egészségügyi centrummal és szállodával. Az ezer méteres mélységben lévő, 52 Celsius-fokos víz az eddigi vizsgálatok szerint reumás és belgyógyászati betegségek kezelésére alkalmas. A gyógyfürdő létesítését a máriapócsi önkormányzat szeretné összekapcsolni a kisváros kegyhely jellegével, ezért a tervek valóra váltásában számítanak a görög katolikus egyházra – tette hozzá Nagy György, a település polgármestere.
A felekezet búcsújáró helyét évente több, mint egymillió zarándok keresi fel, s a hívők máriapócsi tartózkodását hosszabbíthatná meg a gyógyfürdő. A polgármester tájékoztatása szerint a tervek megvalósítására az önkormányzat több befektetővel tárgyal, s a helyhatóság attól sem zárkózik el, hogy a beruházás akár százszázalékos arányban külső tulajdonba kerüljön.
(NAPI)
