BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Szent Lukácsé a gunarasi szanatórium

2002. december 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dombóvári kórházat is évek óta sikeresen működtető eddigi bérlő, a Szent Lukács Kht. lesz az új tulajdonosa a 40 ágyas gunarasi szanatóriumnak. A helyi gyógyfürdő melletti épületkomplexumban az új tulajdonos 350 millió forintos beruházással egy olyan új, 44 ágyas gyógycentrumot kíván kialakítani, amelynek része lesz a helyi kórház jelenleg 96 ágyas rehabilitációs osztálya is. A cégtől kapott információk szerint a tervezett fejlesztéseket elsősorban az indokolja, hogy a rehabilitációra szoruló betegeknek jelenleg közel kétéves várakozás után tudnak csak helyet biztosítani. A hetvenes évek közepén motelnek épült ingatlant a megyei tanács idegenforgalmi vállalata működtette, ám a csekély vendégszám miatt még 1988-ban átadta Dombóvárnak, ezt követően a város és a dombóvári kórház közösen szanatóriummá alakította. Ekkor 2-3 ágyas, zuhanyozós szobákat építettek, az alagsorban lévő korábbi tekepálya helyén pedig egy fizikoterápiás centrumot, valamint egy tornatermet létesítettek. A dombóvári önkormányzat tulajdonában lévő és a helyi fürdőt működtető Gunaras Rt. megalakításakor a szanatóriumot a cégbe apportálták, s később a Szent Lukács Kht. bérbe vette. Nagy Béla, a Szent Lukács Kht. gazdasági igazgatója úgy nyilatkozott, hogy a gyógycentrum kialakítása jelentős mértékben növeli a szomszédos fürdő forgalmát is, s az új tulajdonos gyógyvizet is vásárol a Gunaras Rt.-től.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet