BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél éven belül megújul a spenótház

2002. november 22. péntek, 09:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre a szerkezetbontási munkákat fejezték be Budapesten, az V. kerületi Roosevelt téren álló, spenótháznak becézett épületen, amelyet másfél éven belül teljesen megújítanak. Máris többen érdeklődtek vevőként az összesen 25,5 ezer négyzetméteres új irodaház iránt. Az elmúlt két és fél évtizedben több államigazgatási szervezetnek is helyet adó, csaknem 4560 négyzetméteres telken álló, kilencszintes épületet a Kincstári Vagyoni Igazgatóság által kiírt nyilvános pályázaton nyertes (NAPI Gazdaság, 2001. március 21., 1-5. oldal) - a németországi Schörghuber-csoport érdekeltségébe tartozó, a korábban a MOM Park beruházójaként tevékenykedő - BHG Beruházó Bt. vásárolta meg bruttó 8,3 milliárd forintért. A vételárat is magában foglaló, mintegy 75 millió euróba kerülő beruházással az épületet szerkezetéig megbontva teljesen átalakítják és korszerűsítik az építtető, a Bayerische Hausbau GmbH elképzelései szerint. A nyolcemeletes, tetőtéri résszel is rendelkező irodaházban szintenként 200-650 négyzetméteres helyiségeket alakítanak ki. Emellett a földszinti részen - új funkcióként - 60-400 négyzetméter alapterületű, kereskedelmi és vendéglátási célra alkalmas helyiségek is készülnek, amelyeket szintén bérbe ad a beruházó. A 224 férőhelyes teremgarázzsal kialakított, a jövőben Roosevelt ház névre hallgató új irodaépületet várhatóan 2004 tavaszán adják át. Egyelőre annyit lehet tudni, hogy a majdani megvételre jelentkezők között van egy németországi nyugdíjalap, illetve nyugdíjbiztosító is.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet