Továbbra is teljesen bizonytalan, mi lesz a több mint hét éve befejezetlen szigetvári vigadó sorsa. A Makovecz Imre által tervezett, több ezer négyzetméteres, kéttornyú épületet eredetileg befogadó színháznak, illetve kulturális központnak szánták. A belvárosi létesítményt 1995-ben - különböző műszaki problémák és a részben ebből adódó forráshiány miatt - mintegy 80 százalékos készültséggel adták át. A beleinvesztált több száz millió forint ellenére a nézőtér, illetve a színpadi kupola jelenleg is csak szerkezetkész. (Az épület a keleti, utcai szárnyat kivéve a város tulajdonában van, a létesítményben három kis üzlet működik.)
A helyhatóságnál közölték, a két évvel ezelőtt elvégzett műszaki felülvizsgálat azt állapította meg, hogy az épület különböző pontjain tapasztalható falrepedések, elszíneződések és a gombásodás tervezői és kivitelezői hibákra vezethető vissza. Arra viszont nem adott választ a vizsgálat, hogy az említett hiányosságok miként és főként mennyiért szüntethetők meg. Az elmúlt évek során az ingatlan értékesítésével is próbálkoztak, ám sikertelenül. A város a közelmúltban arról állapodott meg a tervezővel, hogy újabb szakvélemény készül, s ezt követően a problémákat közösen próbálják meg orvosolni. Ráadásul a hagyományos funkciójú létesítményre - a színházteremre és a művelődési központra - a korábbi formában már nincs szükség. A város most azt tervezi, hogy egy konferenciák rendezésére is alkalmas nagytermet alakítanak ki az épületben.
Körtési Zsolt
