Elkészültek a tervei annak az összesen 15 milliárd forint értékű balatonszemesi ingatlanfejlesztésnek, amelynek keretében az M7-es autópálya mellett, a Bagó-dombi kemping szomszédságában termál- és gyógyüdülőpark épül - erősítették meg lapunk információit a polgármesteri hivatalban. A programot arra az 545 méter mély gyógyvizű kútra alapozzák, amelynek hozama percenként 290 liter. A beruházást több ütemben, egy 29 hektáros, a helyhatóság tulajdonában lévő területen, különböző finanszírozási források felhasználásával kívánják megvalósítani.
A helyhatóság hamarosan létrehozza a Balatonszemesi Termál- és Gyógyüdülőpark Rt.-t, amely részvényeket bocsát ki. A céget döntően telekértékesítésből tőkésítik fel. Központi támogatásra és különböző pályázati pénzekre is számítanak. A beruházás első ütemében - a tervek szerint már jövőre - mintegy 2,5 milliárd forintos költséggel a gyógyfürdő épül meg, majd hozzákezdenek a szálloda és a szanatórium kivitelezéséhez. A helyi gyógyvizet később palackozni is szeretnék. A teljes beruházás várhatóan 2005-re készül el. A helyhatóságnál úgy vélik, a komplexum révén jelentősen meghosszabbítható a balatoni szezon.
(NAPI)
