BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejeződött az ozorai vár rekonstrukciója

2002. november 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Befejeződött az a feltárással együtt tíz évig tartó átfogó rekonstrukciós program, amelynek keretében központi források segítségével teljesen felújították az ozorai várat. A Kincstári Vagyoni Igazgatóság összesen több mint 400 millió forintot költött a patinás épületegyüttes rekonstrukciójára. A beruházási program keretében elkészült a teljes belső és külső közműhálózat, az eredetihez hasonló vöröstégla burkolatot kapott az udvar, helyreállították a közepén lévő reneszánsz díszkutat, a középkori kaput, s egy gázkazán beépítésével az épület fűtését is megoldották. Jelenleg már csak a tereprendezés, illetve a parkosítás zajlik. Valószínűleg a vár egésze múzeumként működik, s a megyei intézményhez tartozik majd, de elképzelhető, hogy néhány helyiségét az idegenforgalomhoz szorosan kapcsolódó kereskedelmi, illetve vendéglátó-ipari célra hasznosítják.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet