Közel egymilliárd forint értékű beruházás első ütemeként 200 milliós ingatlanfejlesztés kezdődött Letenyén. A helyi termálfürdő a Szapáry-kastély többhektáros parkjában épül ki - közölték lapunkkal az önkormányzatnál. Több medence, egy kisebb vízi vidámpark, valamint számos kiszolgáló létesítmény készül. A városházán elmondták: a létesítményegyüttest úgy terveztették meg, hogy az kapcsolódjon az ősparkkal körülvett, műemléki védettségű Szapáry-kastélyhoz, amely többek között kiállításaival, közösségi rendezvényeivel látnivalókat is kínál a vendégeknek.
Az építkezés során nem sérül az őspark növényzete. A 2003 áprilisára befejeződő beruházás kivitelezője a ZÁÉV Rt., amely a közelmúltban lezajlott közbeszerzési pályázaton nyerte el a munkát. Az ingatlanfejlesztés a második ütem megvalósításával várhatóan már jövőre folytatódik. Ennek keretében további medencéket, valamint wellnesscentrumot is építenek.
(NAPI)
